11 października w Centrum Prasowym PAP odbędzie się konferencja, podczas której zaprezentowane zostaną najnowsze badania pokazujące stan wiedzy Polaków na temat elektrośmieci. Czy wiemy jak prawidłowo pozbyć się zużytych czy niepotrzebnych urządzeń? Ile elektroodpadów przechowujemy w domu i dlaczego? Jaki odsetek Polaków rzeczywiście oddaje ZSEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) do punktów zbierania?
Eksperci UNEP/GRID-Warszawa oraz ElektroEko przedstawią najnowsze dane odpowiadające na te i wiele innych pytań. 13 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci w Polsce, a tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem „Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką”, skupi się na tzw. „niewidzialnych elektrośmieciach”, czyli przedmiotach, które stanowią odpady elektroniczne, ale pozostają przez nas niezauważone, np. urządzenia do pielęgnacji ciała, zabawki elektroniczne, słuchawki, myszki, e-papierosy, czujniki dymu, rowery i hulajnogi elektryczne, piloty, powerbanki, pendrive’y czy po prostu zasilacze i ładowarki.
Międzynarodowy Dzień bez Elektrośmieci został zainicjowany przez organizację WEEE Forum i jest realizowane przy wsparciu 194 organizacji z 72 różnych krajów z 6 kontynentów. W Polsce oficjalnymi organizatorami wydarzenia są ElektroEko oraz UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzeniu partnerują APPLiA Polska i Związek Cyfrowa Polska, a patronat honorowy objęło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Link do transmisji online: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_0Je5d7EtRtOarbNfQKW0vA
Więcej o Międzynarodowym Dniu Bez Elektrośmieci na www.dzienbezelektrosmieci.pl