Wyzwania

Jakie czekają nas problemy w przyszłości ?

Co możemy zrobić aby zapewnić lepsze jutro naszym dzieciom ?

Susza

Problem suszy w Polsce stał się już jakiś czas temu tematem bardzo popularnym zarówno w telewizji, radiu jak i mediach internetowych. Przekazy medialne bywają jednak często bardzo zdawkowe.

Smog

Problem smogu w Polsce jest tematem bardzo dobrze wszystkim znanym. Ogromna część z nas, choć w różnym stopniu, doświadcza go osobiście od wielu lat.

Zmiany Klimatu

Z roku na rok, zjawisko globalnego ocieplenia jest kwestionowane przez coraz mniejszą liczbę ludzi, zarówno w Polsce jak i na świecie. Środowisko naukowe jest także w tej kwestii w większości zgodne.

Odpady

Problem nadmiernej produkcji odpadów i nieodpowiedniego gospodarowania nimi, to jedne z najważniejszych zagadnień w dziedzinie ochrony środowiska w Polsce.

Marnotrawstwo Żywności

Według badań Europejskiego Urzędu Statystycznego (Eurostat) oraz Centrum Badań Opinii Społecznej (CBOS) z 2018 roku, statystyczny Polak marnuje rocznie około 235 kg jedzenia rocznie.

Co możesz zrobić dla Środowiska ?

W trosce o przyszłość

Lepsza , czystsza i Zdrowsza Planeta

Jednym z celów Ekoguru.pl jest popularyzacja i promowanie wszelkich nowych technologii przyczyniających się do poprawy jakości środowiska naturalnego .