Jak powinna wyglądać krajowa strategia dla ciepłownictwa? Jaką rolę odegrają w niej odnawialne źródła energii? Czy biomasa i RDF mają szansę zdekarbonizować sektor ciepłowniczy? M.in. na te pytania będziemy wraz z ekspertami szukać odpowiedzi podczas 6. edycji Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie.
6. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie
Dyrektorzy i kierownicy przedsiębiorstw ciepłowniczych i energetycznych, producenci biomasy i paliw alternatywnych, dostawcy technologii, eksperci oraz przedstawiciele stowarzyszeń branżowych wezmą udział w 6. edycji konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie. W tym roku redakcja Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli branży do Hotelu Luxor w Lublinie 17-18 października.
Modernizacja polskiego ciepłownictwa stanowi wciąż kluczowe zagadnienie na drodze do zdekarbonizowanej przyszłości sektora. W programie konferencji znajdzie się więc miejsce na omówienie priorytetów dla ciepłownictwa i wyzwań stojących przed branżą. Nie zabraknie biomasowych case study i tematów dotyczących optymalizacji systemu ciepłowniczego z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Ważnym elementem programu, szczególnie dla praktyków będą eksperckie wykłady związane z kwestiami mechanizmów finansowania inwestycji w ciepłownictwie.
Wizyta studyjna
Drugiego dnia konferencji – 18 października – odbędzie się wizyta studyjna w Elektrociepłowni Megatem w Lublinie. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają wykorzystanie w zakładzie biomasy.
Elektrociepłownia Megatem jest drugim największym dostawcą ciepła dla mieszkańców Lublina. Ze względu na wysokie zapotrzebowanie energetyczne władze spółki zdecydowały się na inwestycję w kocioł biomasowy o mocy 50 MW, który działa w zakładzie od roku i przynosi pozytywne rezultaty. Dołącz do spotkania i skorzystaj z szansy zwiedzania instalacji w Lublinie!